סד לילה / NTI

 
הרבה אנשים סובלים מכאבים במפרקי הלסתות, קליקים בפתיחה וסגירה של הפה, כאבים בשרירי הלעיסה, מיגרנות, כאבי ראש וצוואר, כאבים באזור האוזן, ועוד. בעיות אלו קשורות להרגלים של הידוק וחריקת שיניים שיכולים להיעשות ביום ו/או בלילה.
 
 
הרגלים אלו שאינם חלק מתפקוד נורמלי של מערכת הלעיסה פוגעים במפרקי הלסתות וגורמים לעומס רב על שרירי הלעיסה. השיניים גם הן נפגעות משחיקה וניתן לראות עליהן סימנים המעידים על ההרגל. במקרים קיצוניים אפשר להגיע לחשיפת מוך השן עקב שחיקת השיניים וצורך בטיפול שורש.
 
 
 
סד לילה
 
 
 
 
כמו כן יש לזכור שגובה השיניים כשהן סגורות מכתיב את הממד האנכי של הפנים. לדוגמה, אדם מחוסר שיניים שמוציא את התותבות וסוגר את הפה נוגע עם הרכס מחוסר השיניים ברכס הנגדי ומיד מופיעים קמטים בפנים. קמטים אלו בעור נוצרו היות ואין תמיכה אחורית של שיניים. שחיקת שיניים גורמת למצב דומה היות וגובה השיניים קטן בהתמדה ככל שהשחיקה נמשכת.

הפתרון הוא להפסיק את ההרגל או לשנות את המאזן הכולל במפרקים. דרך אחת להתמודד עם הבעיה היא על ידי התקנת סד לילה. זהו מכשיר שקוף מאקריל שמותקן בפה (בד"כ על השיניים העליונות, אך לא בהכרח) ומרכיבים אותו בלילה להגנה על השיניים.

היום יש מכשיר חדש, סד שנקרא NTI, ועוזר מאוד במקרים של מיגרנות, כאבי ראש וצוואר, כאבי שרירים, קליקים במפרקים וכדומה. ה NTI קטן בהרבה מסד הלילה הרגיל, הוא מורכב רק על השיניים הקדמיות המרכזיות, ושיטת פעולתו שונה.

הכנת ה NTI מבוצעת במרפאה בנוכחות המטופל, ואין צורך לחכות למעבדת השיניים (כמו בסד הרגיל). אנו ממליצים למטופלינו הסובלים מהבעיות שצוינו לדווח לנו עליהן כי הפתרון קל ופשוט. מפתיע עד כמה קל לפתור בעיה שסובלים ממנה שנים ומשליכה על תופעות שונות כמו כאבי ראש וכו'.
 
צרו קשר עם מרפאת שיניים הדס ד"ר בן-דב שי לקבלת פרטים נוספים: 04-9888660