כתרים אסתטיים

 
כתר הינו "שן תותבת" המשלימה ומגנה על השן הטבעית מפני שבר. בדרך כלל יש צורך לבצע כתר כאשר יש חשש משבר של השן לאחר טיפול שורש או במקרים אחרים, או לאחר ששן כבר נשברה.

רוב הכתרים המבוצעים בארץ ובעולם עשויים מיציקת מתכת פנימית המצופה בחרסינה, שנותנת לכתר מראה של שן טבעית. ישנו מגוון שלם של מתכות הנמצאות בשימוש והן מתחלקות לשלוש קבוצות עיקריות – מתכות בסיס, מתכות אצילות ומתכות חצי אצילות.

לכל סוג מתכת יש יתרונות וחסרונות, כאשר היתרון העיקרי של המתכות האצילות הוא ה"ביוקומפטביליות" שלהן, כלומר התאמה יותר טובה לרקמות הפה ופחות תופעות אלרגיות. חסרונן הוא מחירן הגבוה. מתכות בסיס ומתכות חצי אצילות נמצאות גם הן בשימוש נרחב ובדרך כלל הן נותנות תוצאות טובות ואסתטיות לאורך זמן.

בשנים האחרונות נכנסו לשימוש כתרי חרסינה ללא מתכת. בגלל התכונות הפיזיקליות של חומרים אלה, כגון הולכת אור, ניתן לקבל מראה טבעי לחלוטין של הכתרים. כתרים אלה יקרים יותר מהכתרים הרגילים ומומלץ לבצעם כאשר מדובר בשיניים קדמיות בהן הערך המוסף האסתטי בעל חשיבות גבוהה ביותר.

כמו כן, ידועה התופעה של אלרגיות למתכות. כתר בפה של מי שאלרגי למתכות עשוי לעורר נפיחות ואודם של החניכיים סביבו, גם אם הוא מותאם טוב לשן. לאנשים אלה מומלץ בהחלט לבצע כתרי חרסינה ללא מתכת.
 
צרו קשר עם מרפאת שיניים הדס ד"ר בן-דב שי לקבלת פרטים נוספים: 04-9888660