טיפול בילדים

 
הילדים הם מרכז חיינו. אנחנו, במרפאת הדס חושבים שהטיפול בילדים חשוב מאוד ומעניקים להם תשומת לב מיוחדת. חשוב לנו, שהילדים ירצו להמשיך ולהגיע מרוצים ומחייכים למרפאה.

הטיפול נעשה באווירה נעימה ורגועה, תוך שיתוף הילד בהחלטות הטיפול. לרוב, ילדים רוצים להבין מה הרופא עושה, באילו כלים הוא משתמש, ומה יהיו השלבים הבאים בטיפול.

לכן, יש שימוש רב בטכניקה שנקראת TELL-SHOW-DO : מסבירים לילד מה השלב הבא בטיפול, מראים לו את הכלי או את השן באמצעות מראה, ולבסוף מבצעים את הטיפול כשההתנגדות מצדו (אם קיימת) פוחתת בהדרגה כשהוא מבין מה מצופה ממנו ולמה עליו לצפות. אנו משתדלים להימנע משימוש באלחוש מקומי כשזה אינו נחוץ, ואכן טיפולים מרובים ניתן לבצע ללא אלחוש וללא כאב.

במקרים של שיתוף פעולה בעייתי, ניתן להשתמש בגז הצחוק (נייטרוס אוקסיד). הטיפול בגז הצחוק אינו דורש הכנה מיוחדת מהילד, ניתן לבצעו בכל אחד משלבי הטיפול והוא בטוח מאוד בשימוש. במקרים מיוחדים, כאשר השימוש בגז הצחוק ובטכניקות ההתנהגותיות אינו מספק, יש מקום לשקול אמצעים נוספים.

כאמור, אנו מנסים להגיע לשיתוף פעולה עם הילד ועושים כל מאמץ כדי למנוע צורך בטיפול מסוג הרדמה כללית. מניסיון רב בטיפול בילדים אנו מעידים על רוב מוחלט של ילדים שמגיעים לטיפולים בשמחה ונהנים מהיחס החם ומההפתעה הקטנה שהם מקבלים בסוף הפגישה.
 
צרו קשר עם מרפאת שיניים הדס ד"ר בן-דב שי לקבלת פרטים נוספים: 04-9888660
 
טיפולי שיניים לילדים