טיפול בחרדה הדנטלית

 
במהלך עיסוקנו במקצוע, אנו נפגשים באנשים רבים שנמנעים מטיפולי שיניים עקב חרדה דנטלית. קהל רחב זה ראוי לקבל טיפול שיניים בשונה ממה שהורגל, ושהרחיק אותו עד היום ממרפאות שיניים.

פעמים רבות מדובר בטראומה מהילדות, חוויה שלילית שגרמה לפחד בלתי נשלט. יש אנשים שיכולים לספר על פחד ספציפי, למשל פחד מזריקת הרדמה, או רעש הקידוח. יש הפוחדים מאובדן שליטה במצב. אחרים חרדים לא מגורם ספציפי. רבים מתקשים להירדם בלילה לפני טיפול. יש הרבה חוסר ידע בציבור שגורם להימנע מביקורים סדירים אצל הרופא. מצבים אלה גורמים, לצערנו, לסבל רב, דלקות שונות, מראה לא אסתטי, ריח רע מהפה ותסכול.

אנחנו החלטנו לסייע לאנשים אלו שזקוקים אולי יותר מכולם לטיפול שיניים, וכך אנחנו עושים זאת:

  • בראש ובראשונה, אנחנו מגלים אוזן קשבת ואמפטיה לצורכי המטופלים שלנו. כל טיפול רפואי מתחיל ביכולת הרופא להקשיב ולרצות לתת סיוע למטופל שלו.

  • שנית, אנחנו מסבירים בשפה ברורה את המצב הרפואי ומשתפים את המטופל בהחלטות הטיפוליות, ומסייעים לו להתגבר על מחסום הפחד מהבלתי נודע.

  • בחדר הטיפולים מתנגנת מוסיקה מרגיעה ויש ריח נעים. גם צבע החלוקים של הרופאים – ירוק- נבחר בזכות כך שנחשב לצבע מרגיע.

  • זריקת ההרדמה שרבים פוחדים ממנה הוחלפה אצלנו באלחוש מקומי במכשיר הרדמה ממוחשב- The wand. מכשיר זה מאפשר להרדים באופן מקומי כמעט בלי תחושת כאב, ופעמים רבות אפשר להימנע מתחושת ההרדמות של השפה, הלשון והלחי. השן בלבד רדומה. דבר זה מאפשר לנו גם לייעל את העבודה באופן מרשים ולבצע פעולות רבות בפה בכל פגישה, וכך לא 'לטרטר' את המטופלים למרפאה.

  • במקרה שטיפול שורש בלתי נמנע, אנו מודעים לחשיבות רבה של ביצוע טיפול מהיר, מדויק וחסר כאב. לכן בחרנו בדר' איל שמן, רופא מיומן ביותר. הטיפול הוא במכשור אלקטרוני חדיש לאיתור אורך התעלות, עיצובן וסילוק החיידקים, ולבסוף הנחת סתימת שורש בעזרת מכשיר חדיש, כל זאת בפרק זמן מינימאלי. השן מבודדת בזמן הטיפול ע"י מסך גומי, שמאפשר הרחקת הגורמים המגרים (חומרי שטיפה שונים, לכלוך וחיידקים) והטיפול נינוח יותר.

  • גז הצחוק (נייטרוס אוקסיד) הוא אופציה מצוינת לטיפול בילדים ובמבוגרים החרדים מטיפולי שיניים. המטופל שואף תערובת גז הצחוק וחמצן ממסיכה המונחת על פניו, ולאחר מספר דקות נרגע לחלוטין וחש תחושה נעימה וריחוף קל. שיטה זו מנטרלת את רפלקס ההקאה במקרים רבים. הטיפול מבוצע באווירה נינוחה ולאחריו רצוי לשבת מעט בחדר ההמתנה על מנת שהאוויר בריאות יתחלף ויהיה ניתן לחזור להמשך פעילות רגיל.
 
צרו קשר עם מרפאת שיניים הדס ד"ר בן-דב שי לקבלת פרטים נוספים: 04-9888660